ONLINE KURZ

VYCHOVÁVÁME DĚTI S AUTISMEM I.

Provedu vás světem autismu našich dětí tak, ať mu porozumíte.

Pomůžu vám udělat první kroky a využít postupy léty ověřené.


V tuto chvíli není možné se do kurzu přihlásit, další kolo se uskuteční asi v jarních měsících 2022. Můžete se však zapsat na čekací listinu a pak dostanete včas informace o dalším běhu. Čekací listina není nijak závazná.

Má vaše dítě čerstvou diagnózu autismu, nebo vám řekli, že je na hranici autistického spektra?
Netušíte, jak s novou skutečností naložit? Kde se ptát na rady a jak pomoci svému dítěti?
Jak se srovnat s tím, že mé dítě má hendikep? Čím si na této cestě pomáhat a jak vytrvat?

Možná jste tam kde já před lety. Možná o autismu nevíte VŮBEC NIC a bezpečně víte jen to, že máte strach, jak a jestli to zvládnete.

Zvládnete. A já vám s tím ráda pomůžu! Nabízím vám

online kurz

VYCHOVÁVÁME DĚTI S AUTISMEM I.

Získáte v něm vyčerpávající odpovědi na vaše otázky! Své vzdělání, zkušenosti a příběh naší rodiny s autistickým Jakubem jsem vložila do čtyřtýdenního programu. Programu, který vás povede, podpoří a dodá naději i sílu.

Čtyři týdny: jaká témata vás v nich čekají?

RODIČOVSKÉ EMOCE
Čím prochází rodič, jehož dítě dostalo diagnózu autismus? Jak důležitá je psychohygiena a na co se soustředit?
O AUTISMU SAMOTNÉM
Co to znamená autismus a jak se projevuje? Co se o něm rádo tvrdí a kolik je na tom pravdy? Jak je to s odlišností ve vnímání smyslů?
PRVNÍ KROKY SMĚREM K DÍTĚTI
S čím můžete začít, aniž by to vyžadovalo hromadu pomůcek nebo terapeuty? Jak pomoci dítěti k lepšímu porozumění a vzájemné komunikaci?
TERAPIE
Jak vhodně zvolit terapii pro vaše dítě? A jakou roli v terapeutickém procesu sehrává rodič?

Co o kurzu říkají dosavadní účastníci?

Celkově hodnotím kurz jako velmi obsahově hodnotný. Vyhovovala mi struktura, tempo kurzu, přehlednost, videa i texty měli přiměřenou délku tak, aby to mohla pročítat a poslouchat i vysosaná a unavená matka:) Obsah byl tvořen tak, že nezahlcoval zbytečnostmi, naopak byly vypíchnuty ty nejdůležitější věci, které byly jasně a stručně řečeny. Největší hodnotou je, že jsou to věci z praxe a pro mě tam byla strašná spousta aha momentů, tipů a inspirací, i když už mám nějaké knihy načteny a zajímám se o PAS déle.
Michaela
Milá Zuzko, chtěla bych moc poděkovat za celý kurz. Byl našlapaný informacemi, inspirací i povzbuzením, což jsou všechno věci, které všichni potřebujeme. Je toho tady opravdu tolik, že se ke kurzu budu ještě dlouho vracet, než všechno vstřebám. Tvůj projev mě uklidňoval, působíš dojmem hlubokého vhledu, vždycky jsem se těšila hlavně na videa. Ještě jednou moc děkuji, jsi skvělá!
Marcela
Obsah bol veľmi hodnotný, celkove spracovanie bolo super, zrozumiteľné, vysvetlené, človek si nepripadal stratený, naopak všetko dávalo hlavu aj pätu. Byť medzi ľuďmi podobného osudu bolo veľmi príjemné, necítila som sa taká sama (že len ja toto riešim)..všetky poznatky, príbehy, rady ma nabili veľkou energiou a ďakujem za ne.
Jana Vidličková

Jak to bude probíhat?

Kurz se koná v uzavřené facebookové skupině, k níž dostanete přístup tři dny před zahájením kurzu, abyste si mohli prohlédnout úvodní video a seznámit se s pravidly.

Ve skupině ode mne můžete očekávat nejrůznější příspěvky, videa a dokumenty na daná témata. Zároveň tyto informace poputují i do vašich e-mailových schránek.

Vždy v pátek proběhne společné dvouhodinové setkání přes ZOOM, ve kterém zodpovím vaše další otázky k tématu týdne a společně spolu nasdílíme dojmy a postřehy uplynulých dnů.

Co si z kurzu odnesete?

Poznání PAS

Vše, co se dozvíte, vychází ze života a nabízí principy, díky nimž pochopíte, co autismus vlastně znamená a jak k němu přistupovat.

Jasnou cestu

Dostanete konkrétní tipy do praxe a příležitost uspořádat si své myšlenky a priority a dále podle nich postupovat.

Podporu

Ve skupině rodičů s podobným osudem najdete empatii a porozumění jinak nepřenosných pocitů. Nebudete na to sami.

Povzbuzení

I vy to dokážete! Pocítíte naději i to, že můžete být tvůrcem vaší cesty s dítětem a nikoliv obětí.

Inspiraci

Naše děti jsou každé jiné a přece všechny hodně podobné. Vzájemné sdílení dobré praxe je k nezaplacení.

Náskok

Dostanete příval informací, které nemusíte googlit ani číst v knihách. Čas je vzácný! Slibuji, že to navíc báječně uteče!

Je fér říct, že
TENTO KURZ NENÍ PRO TY, CO OČEKÁVAJÍ INSTANTNÍ ŘEŠENÍ.

Chci vám usnadnit začátky, ale práci za vás odvést nemůžu.
Proto je kurz PRO TY, CO JSOU OCHOTNI PRACOVAT SAMI NA SOBĚ A HLEDAT NOVÉ CESTY, i když to může znamenat dřinu.

Na všechny vaše otázky možná nebudu mít odpověď - na to je téma autismu příliš pestré a různorodé. Život s Kubou mě ale naučil k různým překážkám přistupovat kreativně a nacházet řešení. Pomůžu ho najít i vám!

Jak to celé vzniklo

Jsem Zuzka Dvořáčková a i já jsem byla, podobně jako vy, na počátku autismem zcela nepolíbená.

Před mateřstvím jsem se svého muže jednou zeptala: "A myslíš si, že to zvládnu? Budu dobrá máma?" Vůbec jsem netušila, jak velká zkouška mě čeká. V čem bude potřeba obstát.

Narodil se nám Kuba a už po prvním roce bylo jasné, že je trošku jiný. Diagnóza dětského autismu na sebe nenechala dlouho čekat.

Narozena ve znamení Berana a odhodlaná synovi co nejlépe pomoct jsem se dala do urputné práce. Četla jsem, vzdělávala se, chodila na konzultace a hledala cokoliv, co bylo dostupné a mohlo nás podpořit.

Syn dělal nádherné pokroky a já se po pár letech přistihla, že jsem se už někam posunula. Že už můžu pomáhat dalším rodičům, protože i když jsem svůj přístup považovala za normální a automatický, pochopila jsem, že všichni to tak nemají. A že tu pomoc potřebují právě od někoho, kdo šel tou cestou před nimi.

Začala jsem podporovat rodiče v různých oblastech týkajících se autismu, ale často jsem měla pocit, že bych jim měla ještě tohle říct a tamto doplnit, že můžu dát víc, aby to celé dávalo smysluplný obrázek.

Proto jsem nakonec vytvořila tento kurz. Předávám v něm to, co na začátku pomohlo nejen nám, ale i mnohým jiným rodinám. Spojila jsem své učitelské a komunikační dovednosti, léty nabyté speciálně-pedagogické vědomosti a hlavně životní zkušenosti, které mohou inspirovat i vás.

Zajímá vás více informací o mé osobě? V tom případě SE PODÍVEJTE SEM.

Jak mě vidí účastníci kurzu

Myslím si, že jsi velmi empatický člověk, plný zkušeností, jelikož víš, jak se vlastně cítím, protože tím vším jste si s Kubíkem prošli. Moc se mi líbila tvá videa, kde bylo všechno srozumitelné a chápu, že bylo velice obtížné poskládat jednotlivé úseky, aby to dalo hodnotný celek. 🙂 Je vidět, že jsi velice energický člověk a zároveň trpělivý.
N. V.
Jsi naprosto skvělá! A to myslím opravdu upřímně. Příjemně se posloucháš, jsi empatická, vtipná, pohotová. Vždycky ses snažila povzbudit, pozitivně naladit, i když sama žiješ v každodenním kontaktu s Kubíkem a věřím, že to pro tebe bylo hodně náročné.
Kateřina Pukowiec
Dokázala jsi skvěle uvést do tematiky, citlivě z pohledu rodiče a zároveň erudovaně z pohledu odborníka. Sleduji vás už delší dobu, četla jsem tvé online knihy a tvůj přístup se mi líbí. Mám z tebe dojem, že máš na problematiku výchovy dítěte s PAS zdravý pohled, v tom smyslu vybrat si jednu cestu a tou jít. To mě hodně inspiruje. Váš přístup mi otevřel oči, zklidnil mě a obsah kurzu je pro mě taková struktura, co mám řešit, což mi dodává vnitřní klid.
Markéta
Jsi milá, příjemná, empatická a přirozená. Prostě TOP člověk pro toto téma s obrovským citem. Co mi to zatím nejvíc dalo je klid, který předáváš a pocit, že to fakt jde a stojí za to máknout. Mobilizuješ mi síly.
Anežka
Tvůj projev mě uklidňoval, působíš dojmem hlubokého vhledu, vždycky jsem se těšila hlavně na videa.
Marcela
Ty si príjemná. Rétorika prirodzená, na nič sa nehráš. Je vidno, že to všetko, o čom hovoríš, máš skutočne odžité.
I. B.

Co všechno kurz zahrnuje?

  • Příspěvky každý všední den v podobě videa, textu či připravených doplňujících dokumentů v PDF.
  • Mou intenzivní podporu v komentářích i případně vašich vlastních příspěvcích a dotazech.
  • Pravidelná setkání přes Zoom a možnost zhlédnout záznamy zpětně.
  • Osnovu a checklist na každý týden pro lepší orientaci v kurzu.
  • Po skončení kurzu ještě dalších třicet dnů mé podpory a konzultací ve skupině - tak, ať máte prostor vše zpracovat a nechat doznít ve svém tempu.

Provedení kurzu se mi moc líbilo a vyhovovalo mi hlavně to, že bylo přehledné, strukturované a nabité informacemi cennými (nejen) pro rodiče autistických dětí. Bohužel jsem se nemohla zúčastnit Zoom setkání, ale naštěstí tady byla možnost přehrát si videa později. Zuzčin přístup v kurzu byl velmi vstřícný a pohotový, nápomocný všem maminkám, které potřebuji v této náročné době těsně před nebo po diagnóze autismu svého dítěte podpořit.
účastnice kurzu

Kolik to bude stát?

Cena kurzu je 3.490 Kč / 140 € .

Za tuto cenu lze jinde třeba objednat dvě nebo tři terapeutická sezení. Já vám nabízím ucelený čtyřtýdenní program, který vám nejenže dodá potřebné znalosti, ale také vám pomůže spolehnout se na sebe, naučit se hledat řešení samostatně a být svému dítěti tím nejlepším terapeutem.

Tato částka zahrnuje vše, co s vytvářením kurzu souvisí, mé zkušenosti a znalosti nabyté léty, studiem a intenzivní prací. Víc než cokoliv pak pokrývá tu nejvzácnější komoditu ze všech, a to je čas, který tomu věnuji. V začátcích mají rodiče hodně otázek a témat souvisejících s PAS je víc, než lze v kurzu pokrýt. Proto prostor, po který budu poskytovat svou podporu, je nakonec o čtyři týdny delší. Samotný kurz trvá čtyři týdny, ale další čtyři týdny můžeme ve skupině probrat, o vás zajímá.

Ale to není všechno! Přibalím i bonusy zdarma!

BONUS Č. 1

Ebook JAK NA VIZUALIZACI A KOMUNIKACI v hodnotě 490 Kč

Pomůže vám jít do hloubky v jednom z probíraných témat a vy tak získáte praktického průvodce, který nabízí celou řadu praktických příkladů pro nejrůznější situace.
K eBooku navíc náleží také Komunikační pas, Tahák do začátků a jedno inspirativní video! Více o eBooku se můžete dočíst tady.

BONUS Č. 2

Hodinová KONZULTACE přes Zoom v hodnotě 500 Kč.

Je něco, co vás zajímá nad rámec probíraných témat? Nebo je to něco, co byste rádi diskutovali jen ve dvou? Toto je příležitost, kde položit otázky, na které prozatím nemáte odpovědi.


Každý jsme jiný a máme různá očekávání. Pokud se stane, že vám kurz nebude z nějakých důvodů vyhovovat, jsem připravena vrátit vám vaše peníze zpět v plné výši. Tato možnost platí do 10 dnů od zahájení kurzu.

Pokud si náhodou ještě stále nejste jistí, že je to pro vás, nebo pokud máte doplňující otázky, neváhejte mi napsat!

Můžete mě kontaktovat e-mailem na zuzka@zuzanadvorackova.cz
nebo oslovit prostřednictvím zpráv na sociálních sítích:
FACEBOOK             INSTAGRAM

Jste rozhodnutí? Rádi byste vstoupili?
Zapište se na čekací listinu a včas do svého e-mailu dostanete veškeré informace o dalším běhu kurzu. Čekací listina není závazná - můžete a nemusíte se později přihlásit. Záleží na vás a vašich aktuálních možnostech.