U dětí je pro nás nosným terapeutickým prostředkem hra

Vhodné terapie pro děti s autismem patří jednoznačně mezi vámi čtenáři žádaná témata a já jsem se jim proto rozhodla věnovat prostřednictvím rozhovorů s odborníky. Už dříve vyšel rozhovor o logopedii a nyní vám přináším informace o dalším terapeutickém oboru – ergoterapii.

K rozhovoru jsem si pozvala paní Mgr. Olgu Markovou, ergoterapeutku a viceprezidentku České asociace ergoterapeutů, která mi zodpověděla řadu otázek týkající se podstaty a cílů ergoterapie, jejího využití v běžném životě, včetně řady příkladů a doporučení z praxe.

O ergoterapii říká toto:

Ergoterapie je pro mě zdravotnickým oborem, který rozvine potenciál klienta a pomůže jej převést do aktivit, které se stanou běžnou součástí jeho života. Tím mu umožní žít spokojený a soběstačný život.

V rámci terapie pracuji s dětmi na stejné vlně, jejich tempem a snažím se jim pomoci, aby se cítili dobře ve svém těle i v prostředí, ve kterém žijí. 

 Všechno to, co při našem povídání padlo, krásně vystihuje uvedený popis a ukazuje, že intervenci formou ergoterapie mohou využít i běžné děti s nejrůznějšími obtíži, tedy nejen děti s diagnózou PAS. Pro zhlédnutí videa stačí kliknout na obrázek níže.

Více o Olze Markové můžete najít na stránkách Fyzioaktiv a na profilu Dětský ergoterapeut na InstagramuFacebooku.

Na stránkách Asociace českých ergoterapeutů lze mj. dohledat kvalifikované ergoterapeuty v jednotlivých krajích České republiky.

Nakonec také připojuji odkaz na podcast o ergoterapii, na který Olga Marková v rozhovoru odkazuje: Učme se vnímat vlastní tělo, bude nám v něm lépe.

Zuzana Dvořáčková
Už řadu let se věnuji vědomé výchově svého syna s autismem. Teď své zkušenosti a poznání sdílím s rodiči, kteří se na stejnou cestu teprve vydávají. Pomáhám jim, aby byla snazší a jejich dítě šťastnější. Můj příběh najdete zde>> Jsem autorkou eBooků, které pomáhají rodičům i pedagogům v praxi s našimi dětmi s PAS. Rodiče také provádím začátky péče o dítě s autismem v mém online kurzu a ráda o tématu i přednáším.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.