WEBINÁŘ: Vzdělávání dětí s autismem na běžné ZŠ

27. srpna 2024 od 17:00 na platformě Zoom

Webinář už proběhl a nelze jej zakoupit. Další termín webináře na toto téma plánuji na léto 2025, ale v případě vašeho zájmu zvážím i dřívější termín. Takže pokud vám to k vaší lítosti uteklo a o webinář máte zájem dříve, napište mi!

Kdo je připraven, není zaskočen. Toto rčení je všeobecně platné, mnohonásobně víc však tam, kde jako pedagogové v běžné škole očekáváte příchod nového žáčka s diagnózou porucha autistického spektra.

Proto je tu webinář Vzdělávání dětí s autismem na běžné ZŠ. Provede vás vším, co byste o problematice měli vědět, a to od zápisu přes adaptaci a výuku až k hodnocení a výstupům dětí na autistickém spektru. Nezapomene ani na vztahy se spolužáky, komunikaci školy a rodiny a nabídne vhodná řešení náročnějších situací.

poznáváme autismus

Načerpejte praktické rady a doporučení týkající se vzdělávání dětí s autismem na základní škole. Udělejte si jasno tam, kde vám chybí odpovědi na vaše otázky. S dobrou přípravou a alespoň základními znalostmi problematiky lze vše nastavit tak, aby v tom bylo dobře všem přítomným – vám jako pedagogům, dítěti s PAS ale i spolužákům kolem něj.

Mnoho dětí s autismem je dnes v rámci inkluze zařazováno do běžných škol. Vy jako pedagogové tak máte díky nepřipravenosti systému mnohdy nesnadný úkol. Přesto lze díky často jednoduchým krokům velmi dobře zajistit, aby autistický žák ve škole a v kolektivu třídy prospíval, stejně jako jde pracovat s tím, aby se eliminovala rizika nepříjemných situací.

Možná vás v novém školním roce ve třídě čeká právě dítě, které má poruchu autistického spektra a vy se na to chcete připravit. Nebo jste pedagog, který ví, že dětí se specifickými vzdělávacími potřebami přibývá, a proto si své vzdělání aktivně doplňujete. Právě pro vás je tu webinář, který vám na otázky související s touto problematikou odpoví. 

Otevřeme spolu podstatu poruch autistického spektra, jejich projevy a možnosti přístupu v nejrůznějších oblastech. Povíme si o tom, co žádat od rodičů, jaké používat pomůcky a proč, jak zamezit potenciální šikaně  a jak eliminovat náročné situace.

PRO KOHO JE WEBINÁŘ URČEN?

Primárně je určen pro pedagogy a asistenty pedagoga na základních školách; své si v něm však určitě najdou i pedagogové předškolních zařízení nebo další pečující.

KDY A KDE PROBĚHNE?

Setkáme se živě v úterý 27. 8. 2024 od 17:00 na platformě Zoom. Délka webináře bude 1,5 – 2 hodiny (dle dotazů).

BUDE Z NĚJ ZÁZNAM?

Ano, záznam tu bude pro všechny, kdo webinář zakoupí; ke zhlédnutí bude následujících sedm dnů po jeho konání, tedy do 3. 9. 2024 do půlnoci.

Kdo vás webinářem provede?

webinar poznavame autismus

Jsem Zuzka Dvořáčková, máma syna s autismem a lektorka v problematice výchovy a vzdělávání dětí na spektru. Své dlouholeté zkušenosti a načerpané odborné znalosti dnes předávám rodičům a pedagogům, aby tak mohli s našimi dětmi najít společnou cestu a mohli jim pomoci zazářit. 

Součástí této cesty je dříve či později i školní docházka. V průběhu uplynulých let jsem si mnohokrát ověřila, že i dítě s autismem může na běžné škole prospívat a být úspěšné. Stejně tak ale vím, že inkluze není pro všechny. Co autismus vlastně znamená a jak se na takové dítě připravit? To bude tématem připravovaného webináře.

Více si o mně přečtěte či poslechněte TADY.

Je to vaše téma? Nezbývá než si zajistit své místo skrz formulář níže!

Díky spolupráci se společností tomavizi, která podporuje komunitu rodičů dětí s autismem, můžete tento webinář zakoupit za zvýhodněnou cenu. Lucce a Martinovi z tomavizi tímto děkuji!

Webinář už proběhl a nelze jej zakoupit. Další termín webináře na toto téma plánuji na léto 2025, ale v případě vašeho zájmu zvážím i dřívější termín. Takže pokud vám to k vaší lítosti uteklo a o webinář máte zájem dříve, napište mi!

Napadá vás, že by se tato nabídka mohla hodit i někomu ve vašem okolí?

Pak určitě sdílejte odkaz na tuto stránku. Případné dotazy k webináři ráda zodpovím. Stačí napsat na zuzka@zuzanadvorackova.cz nebo prostřednictvím zpráv na sociálních sítích. Díky!